
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08506
Ext.Price$0.08506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08506 | $0.08506 |
| 10 | $0.04253 | $0.42530 |
| 50 | $0.03800 | $1.90000 |
| 100 | $0.03395 | $3.39500 |
| 500 | $0.02976 | $14.88000 |
| 1000 | $0.02609 | $26.09000 |
| 3000 | $0.02482 | $74.46000 |
| 5000 | $0.02362 | $118.10000 |
| 10000 | $0.02225 | $222.50000 |
